Hakkımızda

İNGBEY ALMANYA

Mühendislik ve Bilirkişilik Ofisi INGBEY 2009 yılında Almanya’nın Hagen şehrinde Mak. Yük. Müh. Erkan YAĞCI tarafından kuruldu. Çalışmalarını ulusal ve uluslararası alanda bağımsız ve QM standartları ISO 9001 sertifikalı danışmanlık ve bilirkişilik ofisi olarak sürdürmektedir.

Şirket konut, konut dışı binalar ve işletmelerde enerji danışmanlığı ve yenilenebilir enerji uygulamaları için uzman bir kuruluştur. Almanya federal ofisi (BAFA) tarafından akredite edilmiş ve Alman Yatırım ve Teşvik Bankası KfW-Bank (Kreditanstallt für Wiederaubau) tarafından bilirkişi olarak listelenmiş, enerji danışmanlığı ve bilirkişi ofisi olarak görevlendirilmiştir. Dolayısıyla sunulan hizmetlerin birçoğu P  80 arası teşviklendirilmiştir. Şirket bunlara ilave olarak DIN EN 16247-1 enerji denetim normu uyarınca Enerji Denetçiliği ve “KOBİ’lerde Enerji Danışmanlık” hizmeti de vermektedir. Sanayi, ticaret ve hizmet şirketleri için kalıcı, sürdürülebilir bir çözüm olarak “DIN EN ISO 50001” uygulanmaktadır. Her proje için çevresel ve sürdürülebilirlik yönlerini ön planda tutulup öncelikli olarak alternatif ve yenilenebilir enerji imkanları araştırılmaktadır.

2009 yılından bu yana şirket fotovoltaik çatı / dış mekan sistemleri için şirketler ve yatırımcılara planlama  projelendirme, proje yöneticiliği ve takibi hizmetlerini sunmaktadır.

İNGBEY Türkiye

Aralık 2015’te Şirket Türkiye’de faaliyet gösterecek olan INGBEY ENERJİ LTD. ŞTİ’ni kurmuştur. Şirket kurulduğu günden bügüne sürekli bir gelişim içerisindedir. Şirket GES, RES ve Yenilenebilir Enerji projelerinde; uzman kadrosu ile planlama, inşaat, finansman, işletme, sürdürülebilirlik gibi destekler sağlamakla birlikte anahtar teslim (EPC) çözümlerde sunmaktadır. Hizmet vermis olduğumuz alanlarla ilgili daha detaylı bilgilendirmeye “Faaliyet Alanlarımız” kısmından erişebilirsiniz.

Ekibimiz optimum maliyet bilinci ile maksimum performans sağlarken çalışılan çevrenin/bölgenin korunması içinde gerekli hassasiyeti göstermektedir.

Yakın zamanda Yunanistan bölgesinde GES kurulum/devreye alma konularında hizmet vermekte olan uzman bir firmayı da bünyesine katmış olup, önümüzdeki yıllarda Türkiye’de daha fazla projede yer almayı hedeflemektedir.

Misyon

Vizyon

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru kanaldan en uygun çözüm ve değer önerilerini sunan, etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olarak dünya standartlarında sürdürülebilir karlılık ve verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan bir firma olmaktır.

Türkiye’de ve dünyanın her yerinde yaygın, güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, müşteri ve insan kaynağını en değerli aktifi olarak kabul eden, geçmişine yakışır şekilde sürekli olarak fark ve değer yaratan, rakiplerinin örnek aldığı, her aşamada bir firmadan daha fazlasını vaat eden, evrensel, saygın ve piyasa değeri yüksek, lider firma olmaktır.

EKİBİMİZ

Muhsin BARLAS

Proje Yöneticisi - Elektrik Mühendisi

Neslihan KÖSE

Dış Ticaret Uzmanı